Pietní setkání se koná u příležitosti Baťových nedožitých čtyřiadevadesátých narozenin, které by oslavil 17. září. Více než tři stovky pozvaných hostů si pana Baťu připomene takového, jakého ho znali: usměvavého a plného životního elánu. Mezi hosty nebudou chybět Baťovi nejbližší: manželka Sonja Baťová, dcery Christine Bata Schmidt, Rosemarie Bata Blyth, Monica Bata Pignal, syn Thomas George Bata s manželkou a vnuk Thomas Bata.
Setkáním bude provázet Marek Eben, o hudební doprovod se postará cimbálová muzika Hradišťan. V pořadu zazní ukázky z rozhovorů, které pan Baťa poskytl médiím, promítat se budou fotografie, které se podařilo zapůjčit z médií i z rodinného archívu.
Akci připravilo šest organizací: Univerzita Tomáše Bati, Nadace Tomáše Bati, Krajská nemocnice Tomáše Bati, firma Baťa, Zlínský kraj a Magistrát města Zlína.
Lidé, kteří se neměli možnost rozloučit s Baťou v Torontu, mají možnost zúčastnit se mše v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů na sídlišti Jižní Svahy. Mši povede kněz Petr Kopřiva. Bohoslužby se zúčastní i Baťova nejbližší rodina.
Tomáš Baťa byl synem zakladatele rozsáhlého obuvnického impéria, které proslavilo náš obuvnický průmysl doma i v zahraničí již na začátku 30. let. minulého století. Druhá světová válka a na ni navazující nástup komunismu mu zabránily pokračovat v díle svého otce v rodném Československu a způsobily téměř zhroucení celé baťovské organizace. Za této situace založil v Torontu novou Bata Shoe Organization a díky mimořádnému úsilí a geniálním schopnostem obnovil a dále rozvíjel celosvětové obuvnické impérium. Sám stál v jeho čele až donedávna, kdy předal řízení svému synovi.
Na své kořeny nikdy nezapomněl a podporoval zájmy České republiky v celém světě. Se svou manželkou Sonjou se po roce 1989 jako jeden z prvních vrátil do Česka pln nadějí a očekávání. Obnovil zde baťovské podnikání, ovšem ve zcela nových podmínkách.
Třebaže mu nebylo ze znárodněného majetku vráceno nic, věnoval se v duchu idejí svého otce podpoře vzdělávání mladých lidí a dalším ušlechtilým cílům. Zasadil se o založení vzdělávací organizace mladých podnikatelů pod názvem Junior Achievement. Před deseti lety zřídil Nadaci Tomáše Bati ve Zlíně, jejíž činnost materiálně i duchovně podporoval. Vedením nadace pověřil svou dceru Moniku. Stál u zrodu zlínské univerzity Tomáše Bati a stal se předsedou její správní rady.