Tuto službu provádí nedaleká specializovaná firma dokonce zcela zdarma, stačí mít vrak vozidla vybaven motorem. S následně vydaným dokladem o ekologické likvidaci, velkým technickým průkazem a státními poznávacími značkami radnice motoristovi jeho vozidlo odhlásí. Mnoho řidičů však volí opačný způsob, svůj nepojízdný vrak nechává stát na silnicích, vozovkách a městských pozemcích i několik měsíců.
Pravidelným monitorováním veřejných prostranství a parkovišť otrokovickou městskou policií a také upozorněním všímavých občanů radnice pravidelně řeší stále nové případy tohoto nezákonného chování. „Má-li vrak státní poznávací značky vyzveme jeho majitele ve dvouměsíční lhůtě k jeho odstranění. Nemá-li vrak značky, zjišťujeme VIN kód karoserie a následnou lustrací i majitele vozu. Neodstraní-li majitel svůj vrak, udělá to za něj na jeho náklady radnice,“ uvedla vedoucí odboru majetku otrokovické radnice Božena Pišťková s tím, že neodstranění vraku může správní orgán majitele potrestat až 300 tisícovou pokutou.
Mezi základní identifikační znamení vraku vozidla patří propadlá technická kontrola a emise, poškozená a korodující karoserie, podhuštěné pneumatiky, otevřená okna a poškozená či chybějící přední maska vozu. Radnice v této souvislosti eviduje také jeden kuriózní případ. Majitel starého Trabanta nechal svůj vůz několik měsíců jen tak stát na veřejném parkovišti, po výzvě radnice k odstranění vraku, byl muž označením svého vozu jako vrak velmi překvapen. Uvedl, že jde o veteránský automobil, který uchovává jako raritu pro svého syna. „Doporučili jsme mu sběratelský kousek odvést na svůj pozemek či do své garáže, což muž poté provedl,“ dodala s úsměvem ve tváři Božena Pišťková.