Volební účast byla v Želechovicích 69,76 procent, k urnám přišlo z 1627 zapsaných voličů 1135. Větší volební účast byla v Želechovicích jen 17. května, kdy se v referendu hlasovalo o odtržení obce od Zlína. Tehdy dorazilo k urnám 83 procent voličů. Nejvíce hlasů, a to 951, získal lídr Nezávislých starostů pro kraj Michal Špendlík. Má tak největší ambice stát se i prvním starostou.
V nově osamostatněné obci Želechovice nad Dřevnicí se v sobotu hlasovalo až do 22. hodin, lidé tu mohli vybírat ze dvou kandidátek. Kandidátky tvořily především členové přípravného výboru, který stál za odtržením obce od Zlína. Podle rozhodnutí ministerstva vnitra bude mít želechovické zastupitelstvo 11 členů.
Pokud se nikdo proti průběhu voleb během deseti dnů neodvolá, začne se odpočítávat patnáctidenní lhůta pro ustavující zasedání zastupitelstva. To pak zvolí starostu a jeho zástupce. Už nyní je díky nařízení vlády známo, kolik peněz by vedení obce mělo pobírat. Uvolněný starosta by si měl vydělat přes 40 tisíc korun, neuvolněný pak okolo 23 tisíc korun. Uvolněnému místostarostovi pak náleží odměna přibližně 33 tisíc a neuvolněnému 21 tisíc korun. Zda bude vedení pro své funkce uvolněno či naopak, rozhodnou až zastupitelé na svém prvním zasedání.
Obyvatelé Želechovic si odtržení od Zlína odhlasovali 17. května a samostatnou obcí se stali 1. ledna. Výkon přenesené působnosti má ale samostatné obci od 1. ledna až do 30 června příštího roku zajišťovat ještě zlínská radnice. Želechovice totiž zastupuje až do ustavujícího zastupitelstva správce jmenovaný ministrem vnitra. Po dobu jeho výkonu funkce však nebudou vytvořeny orgány obce, které by mohly výkon přenesené působnosti zabezpečovat. Týká se to zejména výměny občanských průkazů. přestupkových řízení, osazování dopravního značení nebo zveřejňování obsahu úřední desky.