Po zákroku otěhotnělo 365 žen, přibližně 300 z nich porodilo zdravé dítě, uvedl ředitel kliniky David Rumpík. Mimotělním oplodněním otěhotnělo 333 žen, ze zamražených embryí se dítě podařilo počít dvaatřiceti ženám. Celková úspěšnost v jednom oplodňovacím cyklu tak dosáhla 50,1 procenta.
„Z embryí odebraných v jeden den se může třeba narodit jedno dítě, a ze zamražených pak třeba až po dvou, třech či více letech další,“ ujistil Rumpík. Nedávno tak prý jedna maminka porodila dvojčata, která už mají na světě o pět let staršího sourozence.
Od ledna také klinika zapojila nejmodernější přístroj na uchovávání spermatu onkologicky nemocných mužů. Podle Rumpíka každý muž, který má nádorové onemocnění a plánuje ještě potomka, má možnost nechat si zmrazit sperma. Léčba zářením totiž může poškodit spermiogram.
Měsíčně kliniku kontaktují desítky nových párů, mezi nimi jsou i zahraniční pacientky. Nejčastěji jde o páry z USA. Hlavním důvodem je podle Rumpíka cena léčby, která je mnohonásobně nižší než v Americe. Jeden cyklus umělého oplodnění přijde v ČR na 3000 eur (přes 80.000 Kč), v USA je to 10.000 eur. Lékaři však měli v péči i pacientky z Uralu, Ruska či Indie.