Ve volné přírodě parníkovky, stejně jako tučňáci Humboldtovi, obývají jižní část jihoamerického kontinentu. „Proto jsme se rozhodli začlenit je i do naší expozice tučňáků. V celém areálu zlínské zoo se snažíme chovat zvířata ve smíšených skupinách, představovat je tak, jak skutečně žijí ve volné přírodě. Takový chov zvířat oceňují nejen návštěvníci, ale je velmi přínosný i pro samotná zvířata. Znamená pro ně velké zpestření jejich každodenních aktivit,“ poznamenala pracovnice oddělení výchovy a propagace Romana Bujáčková.
Parníkovka létavá je jediným druhem parníkovek, který neztratil schopnost letu. Své pojmenování dostala podle speciálního pohybu křídel, která při rychlém pohybu na hladině, při úniku nebo při obraně teritoria připomínají kolesa parníku. V evropských zoologických zahradách patří parníkovky mezi vzácné chovance. Zlínská zahrada je jedinou českou zoo, která je chová.
"Náš pár jsme získali z odchovu nizozemské farmy na vrubozobé ptáky. Pevně věříme, že se parníkovky v expozici tučňáků dokonale zabydlí a v proskleném spodním bazénu záhy začnou předvádět své potápěčské umění," poznamenala Bujáčková. Návštěvníci je zde budou moci obdivovat po celý rok.