Jeden z mužů šel za bar a přikázal barmance, aby trezor otevřela, peníze vyndala a položila na stůl. Vyhrožoval jí násilím a na důkaz, že to myslí vážně, na stůl položil dvaceticentimetrový kuchyňský nůž. Vystrašená žena poslechla a tržbu v řádu desítek tisíc korun vydala. Pachatelé je pak obě zavedli na toalety, zamkli je uvnitř a odešli.
Devětadvacetileté ženě se podařilo přivolat na pomoc bezpečnostní agenturu. Chvíli na to přijela i hlídka otrokovických policistů a začalo intenzivní pátrání. Kriminalisté pachatele hledali několik dní. "Při zákroku museli postupovat velmi opatrně, měli informace o tom, že jsou nebezpeční, mohou být ozbrojení a navíc jsme měli důvodné podezření, že jsou oba nakaženi žloutenkou," uvedla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.
S pomocí svědků se podařilo sestavit identikity pachatelů, kteří při loupeži nebyli nijak maskováni. Stopy policisty zavedly do Kroměříže, kde oba podezřelé zadrželi na jedné z ubytoven přesně týden po loupežném přepadení, ve středu 5. listopadu. "Muži byli ozbrojeni plynovkou. Jednalo se o nebezpečného čtyřiatřicetiletého vězně na útěku, který se měl z vycházky do výkonu trestu vrátit přesně v den loupeže, a jeho jednačtyřicetiletého spolupachatele, který byl odsouzen za rozsáhlou majetkovou trestnou činnost, ale do výkonu trestu nenastoupil," uvedla policejní mluvčí.
Podezření na žloutenku se u obou mužů potvrdilo, jeden z nich má typ B, druhý dokonce typ C. Peníze stihli z větší části utratit za materiální požitky. Oba muži po loupeži podstatně změnili svou vizáž. Po sdělení obvinění z trestného činu loupež využili svého práva a k případu nevypovídali. Pachatele ve čtvrtek 6. listopadu odvezl brněnský eskortní oddíl do vězení, kde mohou strávit až deset let. V tomto roce vyšetřovali policisté v okrese Zlín už šestnáct případů loupežných přepadení.