O vrácení řidičského oprávnění mohou požádat nejdříve po uplynutí jednoho roku ode dne jeho pozbytí. Cestu jim však zkomplikuje přezkoušení, které probíhá podobným způsobem jako zkouška k získání řidičského oprávnění.
Z celkového počtu přibližně dvaceti a půl tisíce řidičů na Otrokovicku si již 11 procent z nich připsalo nějaký bod do svého hodnocení. Otrokovičtí řidiči tak přesahují ve sledovaném poměru všech řidičů vůči bodovaným celorepublikový průměr o více než dvouprocentní a stávají se spolu s řidiči z Vizovic nejhoršími ve Zlínském kraji. Toto nelichotivé prvenství je z 84 procent zásluha mužů.
„Můžeme říci, že bod v bodovém systému získal každý osmý řidič a osmadvacátá řidička. Na Otrokovicku evidují statistiky ministerstva dopravy i více než dvě stovky bodovaných cizinců. Ti se však dopouští drobnějších dopravních přestupků," zmínil zkušební komisař a vedoucí oddělení řidičských průkazů otrokovické radnice Martin Straka. Téměř 60 procent všech aktuálně bodovaných řidičů na Otrokovicku si v bodovém systému připsalo do dvou bodů. Nejvíce bodovaných řidičů je ve věku 30 až 34 let. Mezi nejčastější dopravní přestupky patří nedodržení maximální povolené rychlosti, jízda na červenou, nepoužití bezpečnostních pásů a telefonování za jízdy.
Celorepublikově je nejvíce bodovaných řidičů v Praze a Karlovarském kraji, nejméně pak na Vysočině. Zákon pamatuje také na možnost umazávání bodů. „Pokud se po dobu dvanácti po sobě jdoucích kalendářních měsíců řidič nedopustí žádného dopravního přestupku, odečtou se mu v jeho hodnocení 4 body," dodal Straka.