„Během 26 měsíců trvání projektu realizujeme za účasti zahraničních expertů dva workshopy. Pro zástupce cílových skupin KPSS máme naplánovány tři studijní cesty - do Velké Británie, Nizozemí a na Slovensko. Před ukončením projektu uspořádáme za účasti zahraničních expertů a partnerů závěrečnou dvoudenní mezinárodní konferenci,“ uvedla koordinátorka KPSS Eva Kuchařová.
Cílem celého projektu je navázání trvalého mezinárodního partnerství, v době krize jde zejména o nastavení systému udržitelného rozvoje sociálních služeb za pomoci zahraničních expertů. Získané poznatky budou aplikovány do praxe v regionu Otrokovicko a výstupy z projektu budou veřejnosti k dispozici také ve formě vydané publikace.
Otrokovická radnice se s projektem Mezinárodní spolupráce v Komunitním plánování sociálních služeb úspěšně ucházela o finanční podporu z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. „Při posuzování jsme byli úspěšní a Ministerstvo práce a sociálních věcí nám přidělilo 5 617 650 korun s tím, že tuto částku tvoří z 95% dotace EU a zbylých 5% činí příspěvek ze státního rozpočtu,“ dodala starostka města Radoslava Matuszková.
Partneři města Otrokovice podílející se na projektu:
Obce Bělov, Halenkovice, Nová Dědina, Oldřichovice, Pohořelice, Žlutava, město Napajedla, organizace Centrum pro zdravotně postižené Zlínského kraje, Český červený kříž Zlín, Charita sv. Anežky Otrokovice, Dům dětí a mládeže sluníčko Otrokovice, Domov pro seniory Napajedla, Naděje Otrokovice, občanské sdružení ONYX Zlín, SENIOR Otrokovice, Svaz tělesně postižených ČR a Úřad práce Zlín.
Zahraniční partneři:
Dubnica nad Váhom (SK), Newcastle upon Tyne (VB).